Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“.
Американската звукозаписна академия номинира за една от четирите най-престижни категории на наградите „Грами“ - „Най-добър нов изпълнител“ Бенсън Буун, Шабузи, Теди Суимс, Рей, Сабрина Карпентър, рапърката Доучи, триото "Крънбин" и Чапъл Роан.
Макар и това да е първото признание от Американската звукозаписна академия за тях, повечето са в развлекателната индустрия от доста време.
Звездата на телевизия "Дисни" Сабрина Карпентър, която е на 25 години, издава първия си албум Eyes Wide Open през 2015 г., но в поп принцеса се превръща едва през 2022 г. с песента Nonsense, последвана от хитовете Espresso и Please Please Please от шестия й студиен албум Short n` Sweet, издаден тази година. Тя подгряваше концерти от турнето Eras на Тейлър Суифт. А сега Сабрина Карпентър получи общо шест номинации за наградите „Грами", сред които още дв
Творба на Банкси беше възстановена след извършена вандалска проява, съобщи ДПА. Графитът, изобразяващ слон, е част от лондонската "колекция" животни на художника.
Графитът, който беше нарисуван на стена в Челси, изобразява два слона, подаващи главите си през прозорец. Графитът се появи през миналия месец, а по-късно беше вандализиран - единият слон беше зачеркнат с големи бели линии.
Слоновете са втората творба на Банкси в тази част на града.
Щастливи сме да разберем, че Бански се завръща в Кензингтън и Челси, обявиха представители на местната власт. Беше разочароващо да видим боя по слоновете и затова възстановихме бързо оригиналния им вид.
Надяваме се жителите и посетителите на квартала да се радват на графитите на Бански още много години, се казва още в съобщението.
Изложба „Любовта в нас“ на художничката Живка Младенова беше открита тази вечер в библиотека „Гео Милев“ в Монтана.
Показани са 42 картини, рисувани с маслени бои. В тях Младенова претворява през своя поглед темата за любовта – любов между хората, любов към природата, любов към растенията, любов към животните.
Картините са нарисувани в светли, жизнерадостни тонове. На тях може да се видят млади хора, които вървят в пъстра гора, булка и младоженец, красиви природни гледки, влюбени девойки, морски пейзажи, есен и зима в гората и т.н.
Живка Младенова заяви , че според нея любовта е навсякъде около нас и ако в душите ни няма любов, то ние умираме.
Тя сподели, че настоящата изложба е втора самостоятелна за нея и картините са рисувани в последната година.
Младенова рисува от детските си години, тя е работила много години
„Далечно присъствие“ е наречен клавирният рецитал, който София Меликян ще изнесе на 20 септември в Националната музикална академия. Ще звучат творби от Рикардо Винес, Морис Равел, Деода дьо Северак, Хоакин Турина.
Събитието е част от новия градски фестивала за култура и изкуство „Аз съм София“, като част от програмата „София празнува 17 септември“.
София Меликян представя програма от испански и френски произведения, отдаващи почит на Рикардо Винес (1875-1943), влиятелният каталонски пианист и второстепенен композитор, който винаги е бил запален по новата музика от съвременни композитори, коментират организаторите
Тя е родена в Ереван, Армения, но израснала в Испания. Развива своята концертна дейност предимно в Испания и по света. Тя си
Световноизвестният художник на графити Банкси представи поредната си нова творба в Лондон, изобразяваща два слона, които подават глави от бели прозорци, предаде ДПА.
Уличният творец от Бристол сподели във вторник в Инстаграм снимка на стенописа, на който са изобразени два силуета на слонове с протегнати един към друг хоботи.
Произведението се намира в югозападната част на Лондон, близо до Челси, и изглежда е нарисувано отстрани на къща, отбеляза ДПА.
Това се случва, след като Банкси показа рисунка на планинска коза близо до моста Кю в Ричмънд.
Творбата изобразява силует на животното, като от мястото, на което е стъпило, падат камъни.
Банкси не е оставил надпис към нито една от публикациите в Инстаграм, което кара феновете да спекулират за значението на творбите, отбелязва ДПА.
Произведенията на изкуството следват инсталацията на художник
Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.
Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.
"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото имам още 15 такива песни", каза Вълдобрев.
Музикантът си спомни, че първите му участия на „Аполония“ били като ученик, когато бил уличен музикант.
„Първите ми идвания на „Аполония“ са като уличен музикант пред амфитеатъра. Идваме лятото на Созопол и пеша от Каваците идвахме тук всяка вечер. А преди това на паветата си изкарвах някой лев. Тогава за първи път забелязах този феномен и това да бъдеш част от него. И се чувствах част от „Аполония“ по някакъв начин“, разказа той.
Българският пианист проф. Людмил Ангелов ще изнесе самостоятелен концерт на 28 ноември в Бургас, съобщават от пресцентъра на градската администрация в морския град.
Домакин на проявата ще е залата на Областна управа, където обичайно се организират акустични концерти. В програмата си пианистът ще включи произведения на композиторите Йохан Себастиан Бах, Феручо Бузони, Ференц Лист, Фредерик Шопен и други.
Проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Носител е на награди от международните конкурси “Фредерик Шопен” (Полша), Palm Beach (САЩ), Piano Masters (Монте Карло) и World Piano Masters Tour (Франция). През години свири в зали като Берлинската филхармония, „Музикферайн” и „Щатсопер“ във Виена, „Концертгебау” в Амстердам, „Плейел” и &bd
Джони Деп изненада деца в испанска болница, облечен в костюма си от „Карибски пирати“, съобщи ДПА.
Холивудската звезда се превъплъти в образа на капитан Джак Спароу за радост на децата в Университетската болница в Доностия (Сан Себастиан), Испания, по време на участието си във филмовия фестивал в града.
Премиерата на режисьорския филм на Деп, озаглавен Modi - Three Days On The Wing Of Madness („Моди - три дни на крилете на лудостта“), се състоя на форума във вторник.
Според публикации в социалните медии от болницата Деп се появил, за да общува с малките пациенти, докато те лежали в болницата, и позирал за снимки с тях.
Това не е първият път, в който 61-годишният Деп посещава деца в болница, облечен в костюм от роля, припомня ДПА.
Веднъж Деп описа деветдневния престой на дъщеря си Лили-Роуз в лондонската болница „Гре
Над 2500 посетители са посетили събитието "Фестивалия" в Пазарджик. То включваше музикални изпълнения, културни изживявания и атракции, а повече от 500 награди бяха раздадени само в първия ден на фестивала, съобщиха от пресцентъра на Община Пазарджик.
Във събитието участие са се представили и над 25 изложители на различни видове продукция, добавят още те.
Припомняме, че есенният културен фестивал, който продължи три дни, се проведе за пръв път в Пазарджик. Част от изпълнителите, които взеха участие бяха група "Сигнал", Пецата, "Ахат", Rocka Rolla и Приятели, DJ Momo, DJ Joko, DJ Megamix, DJ Fireboyy, Георги Джалъзов и Silent Madness.
От днес в Кнежа започва двудневният фестивал "Джаз в парка", който тази година е и с международно участие. Той обединява изпълнения на четири джаз формации, творчески работилници за деца и младежи, арт базар на традиционни занаяти и изкуства, съпътстващи концертни програми, джем сешън и изложба на местни художници, които са част и от програмата на панаирните дни на Кнежа.
Идеята за създаване на джаз фестивал в Кнежа се роди, след като от 2008 г. проведохме девет издания на фестивал за аматьорски театър. На всяко издание през всичките девет години имаше съпътстващи прояви – джаз концерти, разказа директорът на "Джаз в парка" и секретар на Народно читалище "Борба 1869" Искра Цанкова.
"През този период на различни сцени и пространства в града преминаха почти всички от известните лица на джаза в България. Така се създаде една културна традиция в града ни
Изложбата „Бестиарият на Лем според Мроз“ гостува в Регионална библиотека "Никола Фурнаджиев" в Пазарджик, съобщиха от там. Събитието ще се проведе утре и е организирано от Полския институт в София.
Станислав Лем е един от най-известните полски писатели в света, преведен на 41 езика и издаван в милиони екземпляри. Литературният жанр, в който Станислав Лем постига най-големи успехи и който той прекрасно използва, прославя и издига до художествени висоти, е научнофантастичният роман, поясняват още от библиотеката.
Творчеството на Лем е световен феномен, с огромна сила на въздействие и роля във формирането на културата. В кръга на неговите интереси попадат и се разискват такива значими теми като етичните проблеми, свързани с появата на самоосъзнати роботи и изкуствен интелект, както и правни проблеми, породени от постиженията на съвременната медицина, добавят
Снощи Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“ изнесоха двучасов концерт, в който представиха девет песни от новия си албум „!Удивителни въпросителни?“, а след това и някои от любимите песни на феновете си. За снощната изява Вълдобрев каза, че решил да не редува нови и стари песни, а да започне с новите песни, за да не пада и да не се качва енергията постоянно по време на концерта.
„Мисля, че снощното изсвирване на албума беше най-доброто от всички досега“, каза той. „По-внимателно и прецизно беше и много се наслаждавахме на това“, допълни Вълдобрев.
Намеренията ми са да направим още три видеоклипа, съобщи музикантът. Планирал да направи видеореализации на песните „Оцет ли пи, лимон ли яде?", „Хартиени лодки“ и „Черно-бяло Черно море". А след това да дойде в Созопол и да си почине.